понеділок, 25 лютого 2019 р.

З любов’ю до рідного слова


21 лютого 2019 року в Чернівському НВК ім. Т. Г. Шевченка в рамках святкування Міжнародного дня рідної мови з метою популяризації рідної мови, зміцнення її ролі як невід'ємної складової розвитку держави учнями 10-11 класів була проведена науково-практична конференція «З любов’ю до рідного слова”. Конференцію відкрила Федевич Н.З, учитель української мови та літератури, яка привітала учасників та гостей зі святом, побажала творчої, плідної роботи і висловила переконання, що  «лиш народи, явлені у Слові, достойно можуть жити на землі». Рядки любові до рідної мови звучали і у вітальних словах юних учасників заходу – учнів 5 класу.  Конференція вимагала   творчого дрес-коду, і всі учасники подбали про образ улюбленого літературного героя, якого представили, зачитавши улюблені рядки з творів. Присутнім було дуже цікаво, адже на мить опинилися в товаристві Кайдашихи, Карпа, ліричного героя «Intermezzo», Соломії, Наталки Полтавки, Катерини, Марусі Чурай…
Тематичні напрями роботи конференції:
·       Особливості сучасного функціонування літературної мови, діалекти і суржик.
·       Фольклор як джерело сучасної української мови.
·       Мовне законодавство України у контексті європейського досвіду.
·       Мовленнєва ситуація у моєму рідному селі.
 Науково-практичний формат конференції дозволив презентувати юним дослідникам творчі доробки, які викликали зацікавленість у всіх присутніх. Серед доповідачів  - учні, які проживають у різних селах Мостиського району. Іваночко С., Саїк В., Брода В., Гузіль Х. представили тему «Мовні барви           с. Черневе»; Турчин С., Лібич У. -  «Завітаймо у с. Старява»; Лібич І.,     Яхимець А., Івановська М. запросили у віртуальну подорож «Я мешкаю в           с. Годині». Різноманітність виступів засвідчила, що мова кожного села цікава та неповторна. Вона має багатовікову історію та унікальне звучання слів.
Конференція не лише стала майданчиком для обговорення цікавих досліджень юних науковців, а й спонукала до роздумів про долю рідної мови, яка залежить від кожного з нас. Тож плекаймо, любімо її, цінуймо та пишаймося нею.

Федевич Н.З.,
                                                                   учитель української мови та літератури









Немає коментарів:

Дописати коментар