субота, 28 грудня 2019 р.

Веселі канікули

У пошуках святкового настрою учні 5 класу Чернівського НВК відвідали місто Мостиська.
Розпочалась наша екскурсія переглядом веселого різдвяного мультфільму у 3D кінотеатрі. Діти дізнались багато нового про західні традиції святкування Різдва та пригадали, що насамперед, усі повинні бути добрішими один до одного у святковий час.
Прогулянка містом сьогодні подарувала нам безліч позитивних емоцій завдяки першому снігу, якого так чекали діти. Цікава прогулянка завершилась обідом у піцерії та гарячим какао у скверику ім. Т. Г. Шевченка.




неділя, 15 грудня 2019 р.

Великі українські вечорниці 2019 у Чернівському НВК ім.Т.Г.Шевченка


У глибину століть сягає наша історія .Пізнати її допомагають нам книги і самобутня народна творчість , традиції та обряди.Крізь призму сучасності ми поглянули на минуле, відчули красу і поезію давніх звичаїв та обрядів , стали учасниками одного з чудових свят української молоді – Андріївські вечорниці.
Вечір напередодні свята Андрія вважався чарівним, а ніч – доленосною.Існувало багато парубочих ворожінь, але ще більше ,звичайно , було дівочих.Ці ворожіння добрі , вони не несуть у собі нічого лихого.Молодь цієї ночі не лягала спати , бо це була своєрідна Українська карнавальна ніч.Це була ота єдина ніч протягом року , коли дозволялися різні парубочі жарти та витівки.
У таку атмосферу ворожінь та жартів поринули учасники дійства ( учні 10 класу , частково 11 та 9 класів) та гості свята. Традиційно гостей зустрічали господиня та господар дому ( Гнира Марія , Процев’ ят Максим), кума( Мисів Христина).Дівчата , жартуючи , ліпили вареники, пекли калиту та пиріжки, ворожили на свічках , на нитках, на перстенцях, на чобітках, на торбинці, плели віночок та ловили його. До них приєдналися хлопці.Лунали гуморески , приповідки, колядки.На вечорниці завітав і Стецько ( Яхимець Володимир) з гарбузом і бубликами ; маленькі колядники ( учні 5-7 класів).Цікавим був і обряд кусання калити, де дід Филимон ( Матис Роман) прижартовував до дівчат та хлопців.Свято завершилося частуванням пампушками і печивом та традиційною місцевою колядою,,Небо і земля”.
О.М.Козиняк, класний керівник 10 класу




четвер, 5 грудня 2019 р.

СВЯТО МИРУ І ДОБРА

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед особами з обмеженими фізичними можливостями, які потребують захисту та підтримки. Школа разом із громадськістю села Черневе не стоїть осторонь актуальних проблем цих людей.
4 грудня фахівці Мостиського районного територіального центру соціального обслуговування, учні Чернівського НВК ім. Т.Г.Шевченка під керівництвом педагога-організатора Федевич Т.І., а також завідуюча місцевим Народним домом Іваночко Г.В. взяли участь у заході присвяченому Міжнародному дню інвалідів, що проходив під назвою «Свято миро і добра» .
Мета даного свята спрямована на руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів, які виключають або обмежують участь інвалідів у повноцінній життєтворчій діяльності.
Святковий зала дитячого садка, а саме там відбувалася зустріч, була переповнена, вирувала емоціями, бурхливими оплесками від виступу учнів, які відзначали свято доброти та милосердя. Запрошені отримали величезне задоволення від перегляду концерту, спілкування, гостинців, а запрошені дорослі та школярі ще раз замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я, та зрозуміли, що вони потребують уваги не тільки у цей день, а й протягом року їм необхідна допомога, турбота, добра .
Педагог-організатор
Федевич Т.І.




Проектна діяльність

Одним із цікавих та дієвих методів навчання іноземної мови є "метод проектів".Адже це ідеальний засіб навчання та виховання школярів,розвитку їхньої творчої активності. Проектна діяльність допомагає дітям навчатися співпрацювати. Це дуже гарна можливість проявити свою неординарність : адже деякі з них чудово малюють, інші ліплять, одним словом,- мають безмежну фантазію.Найголовнішим у проектній діяльності є не результат, а сам процес роботи.
Так на уроці німецької мови учні 4 класу Чернівського НВК імені Т.Г.Шевченка як підсумок вивченої теми " Зимові свята" підготували проект" Mein Liebllngsfest". Зібравши необхідну інформацію: малюнки, фото,тексти, діти презентували результати своєї роботи у формі усного журналу , фотоколажу та виставки.. Всі проекти були цікавими і своєрідними, ну, і звичайно , високо оцінені вчителем.

 Павлишин Н.М.



понеділок, 25 листопада 2019 р.

«Україна - країна нескорених».

Сьогодні події в Україні привертають увагу всіх ЗМІ, державних діячів, світових лідерів і звичайних людей. Але все почалося не сьогодні.
У 2013/2014 роках в Україні відбулась безпрецедентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців. Минуло шість років з того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.
Напередодні Дня Гідності та Свободи класні керівники 1-11-х класів Чернівського НВК ім. Т.Г.Шевченка провели уроки мужності, присвячені подвигу Героїв Небесної Сотні, а у шкільній бібліотеці діяла тематична виставка. 22 листопада учнівський та педагогічний колектив школи побували на загальношкільному заході «Україна - країна нескорених». Ведучі Яхимець В. та Яхимець А. розповіли про те, з чого розпочиналися події на Майдані. Федак С. та Жук З. зворушливо розповідали про перших загиблих та про те , як їх оплакувала вся країна. Учасники вокального колективу « Калинонька» виконали тематичні пісні, слова яких були щиро сприйняті глядачами.
Діти – від найменших до найстарших – щиро сприйняли той обсяг інформації, який на сьогодні вже є сторінками історії України, а проте залишається хвилюючим витоком людської свідомості і справжнього, нешароварного патріотизму.
Метою усіх дій школи 21- 22 листопада було доведення того, що Україна – це територія гідності і свободи, де народ здатен витримати найважчі хвилі долі задля ствердження та процвітання в Україні ідеалів миру, свободи, демократії, задля захисту національної гідності та територіальної цілісності.
Педагог-організатор,
Федевич Т.І.




пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Єдиний національний урок «Безпечна країна»

Життя у кожної людини єдине й неповторне і тому кожен повинен його берегти. Цієї мудрої і дуже важливої науки ми повинні вчитися постійно, щоб одержані знання стали стійкими переконаннями і нормою щоденного життя. Правил у нашому побуті є чимало, їх треба знати і дотримуватися. Але серед найголовніших правил життя – правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах.
Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн. За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД. Дорожньо-транспортні пригоди називають “убивцею № 1” у світі.
З метою запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому, 15.11. 2019 р. в Чернівському НВК ім. Т.Г.Шевченка був проведений Єдиний національний урок «Безпечна країна». Для учнів 2-5 класів його провели дев’ятикласники спільно з класним керівником Федевич О.Д. Головним меседжем заняття були слова: треба знати, щоб жити.
Жук Зоряна, Кондрацький Ігор, Федак Світлана зап

ропонували молодшим школярам переглянути мультимедійну презентацію «Повторимо правила дорожнього руху», розв’язати ситуативні задачі. Під час гри «Найрозумніший» треба було правильно і швидко відповідати на запитання та приймати рішення у різних життєвих ситуаціях. Змагання проходили по напрямках: «Зебра», «Світлофор», «Пасажир», «Велосипед», «Знак», «Секрет». Переможці отримали солодкі призи.
У підсумку заняття вчитель наголосила на важливості дотримання правил поведінки кожним учасником дорожнього руху задля збереження здоров’я та життя. Школярі також переглянули два п’ятихвилинні мультфільми «Абетка безпеки на дорозі» про дотриминня правил безпеки на дорогах взимку та про дотримання правил культури поведінки, правил толерантності між учасниками дорожнього руху.
О. Федевич, кл. кер. 9 класу