субота, 29 лютого 2020 р.


Ангели небесної сотні.
20 лютого у Чернівському НВК ім Т.Г.Шевченка Мостиського р-ну відбувся вечір-реквієм в пам'ять Героїв Небесної Сотні під керівництвом заступника директора з виховної роботи Галабут О.Ю. та вчителя музичного мистецтва Федевич Т.І. Захід розпочався із перегляду відеоролику про тогочасні події у Києві, який наче переніс всіх присутніх на майдан Незалежності. Учні 10 класу декламували скорботні поезії, заступник директора з виховної роботи Галабут Олена Юріївна виконала пісню «Серце плакало», в якій прозвучала вся біль за втрачених синів і дочок України. Чудові пісні звучали у виконанні шкільного ансамблю «Калинонька», учениці 10 класу Мисів Христини та голови селищної ради Федевич Надії Іванівни. Та найбільше вразила глядачів запрошена на вечір колишня учениця нашої школи, учасниця АТО Шибунько (Ільченко) Христина, яка служить у 14 ОМБ і є керівником батальйону. Христина із сльозами на очах дякувала вчителям, рідній школі, розповідала про місця, в яких вона перебувала під час ведення бойових дій. Приємно те, що 14 ОМБ передала для наших учнів прапор із підписами, а ми, в свою чергу, подарували Христині янгола, виготовленого руками вчителя української мови Козиняк Оксани Михайлівни. На завершення заходу Галабут О.Ю., Федевич Н.І. та Мисів Христина заспівали пісню «Дівчата подають набої» для всіх військових, а зокрема для жінок, які присвятили своє життя служінню рідній землі. Захід завершився акцією «Янголи янголам», під час якої учні чіпляли власноруч виготовлених янголів в пам'ять загиблих героїв революції Гідності.

                           Галабут О.Ю.
Заступник директора з виховної роботи







Квест «Безпечне місто/село»
       Осінь - барвиста та щедра пора року, але, на жаль, не можна забувати і про те, що восени стрімко збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод. Це пов'язано із різкими змінами погодніх умов та скороченням світлового дня.
У цей час надзвичайно важливо пам'ятати про власну безпеку та дотримуватись правил дорожнього руху.
       Місячник безпеки дорожнього руху у Чернівському НВК ім. Т. Г. Шевченка було проведено з метою активізації знань учнів про дорожні знаки,  розмітку, права та обов'язки учасників дорожнього руху, а також профілактики та попередження ДТП за участі учнів-пішоходів.
Під керівництвом класного керівника 5 класу Гонтової Н.В. учні перевірили свої знання правил дорожнього руху, взявши участь у цікавому квесті "Безпечне місто/село". Клас було поділено на дві команди, які чудово впорались із теоретичними та практичними завданнями. Заходи такого типу допомагають учням краще орієнтуватись у правилах дорожнього руху, згуртовують дітей, розвивають у них дисциплінованість, увагу та мислення.
                                           Гонтова Н.В., класний керівник 5 класу



Єдиний національний урок «Безпечна країна»
Життя у кожної людини єдине й неповторне і тому кожен повинен його берегти. Цієї мудрої і дуже важливої науки ми повинні вчитися постійно, щоб одержані знання стали стійкими переконаннями і нормою щоденного життя. Правил у нашому побуті є чимало, їх треба знати і дотримуватися. Але серед найголовніших правил життя – правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах.
Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн. За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД. Дорожньо-транспортні пригоди називають “убивцею № 1” у світі.
З метою запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому, 15.11. 2019 р. в Чернівському НВК ім. Т.Г.Шевченка був проведений Єдиний національний урок «Безпечна країна». Для учнів 2-5 класів його провели дев’ятикласники спільно з класним керівником Федевич О.Д. Головним меседжем заняття були слова: треба знати, щоб жити.
Жук Зоряна, Кондрацький Ігор, Федак Світлана запропонували молодшим школярам переглянути мультимедійну презентацію «Повторимо правила дорожнього руху», розв’язати ситуативні задачі. Під час гри «Найрозумніший» треба було правильно і швидко відповідати на запитання та приймати рішення у різних життєвих ситуаціях. Змагання проходили по напрямках: «Зебра», «Світлофор», «Пасажир», «Велосипед», «Знак», «Секрет». Переможці отримали солодкі призи.
У підсумку заняття вчитель наголосила на важливості дотримання правил поведінки кожним учасником дорожнього руху задля збереження здоров’я та життя. Школярі також переглянули два п’ятихвилинні мультфільми «Абетка безпеки на дорозі» про дотриминня правил безпеки на дорогах взимку та про дотримання правил культури поведінки, правил толерантності між учасниками дорожнього руху.



О. Федевич, кл. кер. 9 класу


Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги»
Сурми звитяги,
Кличуть до єдності нас.
Кличуть піснями,
Міць гартувати і славу.
Щоб в наших душах,
Віри вогонь не погас!
       Нещодавно у Львові завершився Всеукраїнський відбірковий тур ювілейного XХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», що проходив з 30.10.2019 по 01.11.2019р. у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Лауреатом фестивалю у номінації «Художнє читання» стала учениця 7 класу Чернівського НВК ім. Т.Г.Шевченка  Мостиського району Паркасевич  Василина (керівник – заступник директора з виховної роботи Галабут О.Ю.), посівши почесне ІІІ місце. Поезія Оксани Максимишин-Корабель «Розмова з Шевченком» у виконанні учасниці не залишила байдужим жодного із присутніх. Емоційне декламування вірша, плавна жестикуляція, впевненість на сцені посприяли вдалому виступу.  Скорботний сценічний  образ – терновий вінок, букет квітів із білих хризантем та калини, синьо-жовті стрічки – доповнили ідейний зміст вірша. Інтонаційні підвищення голосу дозволили учасниці передати емоції гніву та обурення, адже в Україні триває війна, яка забирає у вічність кращих синів і дочок. Акомпанемент ліричної композиції  «Мелодія» Мирослава Скорика надав тривожного звучання поезії і водночас зробив номер довершеним.
       Учасницю фестивалю було нагороджено дипломом та пам’ятними книгами, а вже офіційне нагородження лауреатів конкурсу відбудеться у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету 26 листопада.

Галабут О.Ю.
Заступник директора з виховної  роботи





Флешмоб до Дня рідної мови
21 лютого відзначається міжнародний День рідної мови. Напередодні цього свята під керівництвом учителів української мови та літератури Козиняк О.М., Федевич Н.З. та заступника директора з виховної роботи Галабут О.Ю. учні Чернівського НВК ім. Т.Г. Шевченка провели флешмоб «Українське– це модно». Вбрані у вишиванки, з національною атрибутикою в руках, діти декламували поезії класиків та сучасних поетів. Запис флешмобу був опублікований 21 лютого на сторінці групи Чернівського НВК у соціальній мережі «Фейсбук» (режим доступуhttps://www.facebook.com/groups/119972678690346/) . Такі заходи сприяють розвитку патріотизму у дітей, виховують повагу до рідної мови, а також дають змогу охопити широку аудиторію глядачів.


Галабут О.Ю.
Заступник директора з виховної роботи









Чудесна ніч на Святого Миколая
Найулюбленіше свято для всієї дітвори – день Святого Миколая. З нетерпінням на нього чекали учні Чернівського НВК ім. Т.Г.Шевченка.
Серед населення Галичини та інших західних областей України з ХІХ ст. набула поширення традиція обдарування  від імені Св.Миколая. Чемним  і слухняним дітям Св.Миколай дарував солодощі та інші подарунки, неслухняним – палицю або прутики – пересторогу на майбутнє. Дорослі докладали всіх зусиль, щоб  це свято справді стало казковим і незабутнім, щоб у кожну оселю, до кожної дитини прийшло справжнє диво.
     В переддень 19 грудня у залі Чернівського НВК зібралося багато глядачів: і школярів, і батьків, дідусів і бабусь. Для них було організовано театралізоване дійство «Чудесна ніч на Святого Миколая» під керівництвом заступника директора з виховної роботи Галабут О.Ю. Чарівно оформлений зал нагадував зимову казку: вогники, ялинки, сани, олені, сніг…Створити таку чудову декорацію вдалося Дацко С.А., Федевич І.П., Федевич Н.З., Галабут О.Ю. Гаряче аплодували глядачі юним  артистам. Казкову танцювальну композицію організували учні 6 класу (кер. Федевич Н.З.), зимовий вальс станцювали найменші учні під керівництвом Кошик О.М., а четвертокласники спільно з класним керівником Дацко С.А. та батьками заспівали Миколаєві старовинні колядки. Вихованці 2 і 3 класу заспівали пісню «На святого Миколая» (кер. Кабан Н.М. та Баландюх Н.М.). Під гарячі оплески залу станцювали свій танець яскраві Зірочки 5 класу (Кер. Гонтова Н.В.). Вразив присутніх неймовірний образ Зими (Мисів Христина), яка розкидала із чарівного кошика білий сніг та Дівчат-Сніжинок із 6 класу, які виконали пісню «А зима» (Кер. Федевич Т.І.). Родзинкою заходу став образ Чортика (Кочірко Діана), який роздавав різочки неслухняним діткам і співав драйвову пісню «Буде щастя»; образ Вітру (Васюта Дем’ян), який сперечався з Чортиком, та образ Місяця (Мардинавка Юліан), який освічував дорогу Миколаєві. Завершальним акордом був вихід самого Миколая (Лінчак Адам), його помічників Ангелів (Кривейко Оленка, Паркасевич Василина,  Гіс Василь), та дітей, які хотіли допомогти Миколаєві (Сподарик Юлія, Кошик Дмитро). Для головного гостя учні 5 та 9 класу (кер. Гонтова Н.В., Федевич О.Д.) заспівали веселі пісні. На завершення Миколай роздав дітям солодкі подарунки. Незабутнє свято залишило по собі тільки найтепліші спогади і віру в чудеса…



Галабут О.Ю.
Заступник директора з виховної роботи