четвер, 30 листопада 2023 р.

 Не забуваймо свої традиції...

Переплетені із сучасністю, але такі наші, автентичні...
Учні 10 класу під керівництвом креативної Федевич Наталії Зеновіївни відтворили обряд святкування Андріївських вечорниць.
Весело, цікаво, незабутньо!
Дякуємо організаторам!
І як завжди дякуємо нашим хлопцям із ЗСУ!







вівторок, 28 листопада 2023 р.

 

Платіжна безпека: основні поради від Кіберполіції

Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку Банк по телефону може запитати перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки. Для отримання платежу на картку достатньо повідомити лише16-значний номер картки.

  •  Тримайте в секреті три цифри на звороті картки (CVV/CVC код), коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів, пін-код до картки.
  •  Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
  •  Установіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
  •  Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет.

Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки. Віртуальну картку також можливо додати і до гаманців Apple Pay, Google Pay. Не переходьте за посиланнями від незнайомців! Шахраї розсилають шкідливі посилання в месенджери, смс, e-mail для зараження пристроїв вірусом, викрадення персональних даних, секретних карткових реквізитів, для переходу на фішингові або інші шахрайські ресурси.

Отримали посилання від друга – не поспішайте на нього клікати. Шахраї могли отримати доступ до акаунта друга. Спершу зателефонуйте другу та запитайте, чи справді посилання від нього.

Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах

  • Перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн
  • банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті.
  • Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.

Звертайте увагу на протокол сайту http – це ненадійний протокол, це означає, що сайтом користуватися не можна https – потрібно продовжити перевірку сайту Також рекомендується додатково перевірити посилання сумнівних сайтів:

Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд" та сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink, проводьте також власну перевірку. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно телефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170. Захистіть свої акаунти двічі

1. Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернетбанкінгу. Складний пароль може містити:

  •  8 і більше символів,
  •  Великі та малі літери,
  •  Цифри та спеціальні знаки/символи. Створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо. Під час створення пароля не використовуйте:  особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо);
  •  загальновідомі комбінації паролів (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 тощо);
  •  послідовне/зворотне написання символів або цифр.

2. Установіть багатофакторну автентифікацію.

Багатофакторна автентифікація – це, коли для входу до акаунта, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток. Налаштування багатофакторної автентифікації на прикладі інстаграму за посиланням.

Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код! Змінюйте пін-код до картки:

  •  регулярно: 1 раз на 3 місяці,
  •  ситуативно: якщо виникла підозра, що ще хтось його може знати.

 


Проект Кіберполіції «StopRussia|MRIYA!»

Проект MRIYA – це ініціатива з протидії російським окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:

 Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky

Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.

 

Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.

 

Проєкт «МРІЯ» - став сильною ініціативою протидії російській пропаганді в медіа-просторі.

Проте війна все ще триває. І це стосується кожного з нас.

Саме ти можеш пришвидшити спільну перемогу!

пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

 День пам'яті "Голодомору"

Запалімо пам’яті свічу,

🕯️🕯️🙏
Всім святим молімось в Божім Храмі.
За душі закатованих катами,
Молитву нашу, Господи, почуй!
Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!






 Благодійна акція “Збери пластикові кришечки – допоможи захисникам!”

Учні 5 класу долучилися до участі у благодійній акції зі збору пластикових кришечок для переробки та виготовлення протезів та їх частин для військових, які постраждали під час війни . Після переробки кришок виготовлених з різних видів пластику, виходять гранули, які згодом або використовуються як сировина, або продаються, а отримані кошти спрямовуються на виготовлення протеза конкретному бійцю.



четвер, 23 листопада 2023 р.

 Переможці ХІХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок" з англійської мови.







 Акція «Незабудка пам’яті»

До 90 річниці пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років учні 1-11класів доєдналися до загальношкільної Акції «Незабудка пам’яті». Діти виготовляли квітку-символ пам’яті Голодомору 1932-1933р.р. Ця квітка нагадує всім українцям, що ми не маємо права забути мільйони жертв голодомору.




 Турнір з волейболу

🏀.Наші учні вибороли ІІІ-місце 🏆🥉, ми пишаємося вами.






 Захід присвячений відзначенню десятої річниці Дня Гідності та Свободи відбувся 23 листопада у Чернівському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Т. Г. Шевченка. Рада учнівського самоврядування «Лідер» спільно з учнями 5 класу та класним керівником Федевич Н. І. провели історичну годину " Народжені бути вільними".





середа, 22 листопада 2023 р.

 22 листопада в рамках Проєкту "Впровадження ініціативи з популяризації пожежного руху в Мостиський територіальній громаді" у Чернівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка проведено практичне заняття та тренінг з питань протипожежної безпеки та надання першої долікарської допомоги.

Із здобувачами освіти (9-11 класи) практичними навичками та знаннями поділилися провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Яворівського РУ ГУ ДСНС у Львівській області Куп'як І.В. та головний спеціаліст відділу організаційного, юридичного та кадрового забезпечення Мостиської міської ради Волошин В.М.
Про алгоритм дій під час надання першої долікарської допомоги розповіла військова медпрацівниця Сас І.М.. Хлопці та дівчата мали нагоду навчитися правильно накладати турнікети, виконувати реанімаційні дії та готувати потерпілих до прибуття кваліфікованої допомоги.
Дякуємо організаторам за пізнавальний, актуальний та корисний тренінг!







Розпочали плести сітку для Незламних Героїв...
Зустріли в коридорі школи одного із них- Андрій Буньо.
Дякуємо за цікаву спонтанну розмову. Дякуємо за захист!
Дякуємо всім нашим Героям!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Чекаємо вдома живими і здоровими!



 

пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

 Сьогодні учителі нашого закладу відвідали дуже актуальні заняття з медичної, вогневої, тактичної підготовки та мінної безпеки.

Насичений день, безліч цікавої інформації, а головне - практичні заняття. Як накладати турнікет, пов'язку, як правильно переносити пораненого.
Такі знання є важливими і необхідними у теперішній реальності.
Дякуємо усім, хто долучився до організації даного заходу!